Uno Geleneksel Lavaş 15 Cm Kaç Kalori, Besin Değerleri

Uno Geleneksel Lavaş 15 Cm
Uno Geleneksel Lavaş 15 Cmin 100 gramında 289 kcal kalori, ayrıca 1 Adet yani 25 gram Uno Geleneksel Lavaş 15 Cmde 72 kalori bulunmaktadır.

Bir tanesi 25 gram gelmektedir. Tortilla, dürüm yapımına uygun yuvarlak lavaş ekmeğidir. Yöresel bir lezzet olan lavaş; mayalı hamurdan tandırda pişirilerek yapılan ve yapıldığı yere göre büyüklüğü değişen ince ekmek türüdür. Başka bir deyişle; yufka inceliğinde açılmış sade uzun pidedir.

100 Gram 1 Adet (25 g) 1 Porsiyon (50 g)
Besin Değeri 100 Gramında % Günlük Değer *
Kalori 289 kcal % 14.0
Karbonhidrat 48 g % 15.4
Lif 3 g % 14.2
Protein 8 g % 15.2
Yağ 6 g % 9.5
Doymuş Yağ 3 g
Tuz 0.9 g % 15.0
Şeker 3 g % 8.7
Marka: Uno
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%68) karbonhidrattan alan Uno Geleneksel Lavaş 15 Cmi kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Kahvaltı saatlerinde, öğle ya da ikindi öğünlerinde, salatalarınızın ve çorbanın yanında severek tüketebileceğiniz tortillayı farklı malzemelerle çeşitlendirebilirsiniz. İster reçelli, ister ezme çikolatalı, ister tavuklu, isterseniz otlu peynirli  dürümler  yapabilir, damak tadınıza uygun sofralar hazırlayabilirsiniz. Tortillanın tadının bozulmadan saklanmasını istiyorsanız serin ve kuru bir yerde muhafaza etmeli, eğer lavaş ekmeklerinizin üzeri kuruduysa az bir suyla ıslatarak yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Menşei
TÜRKİYE

İçindekiler
Buğday unu(gluten), içme suyu, bitkisel yağ (palm), antioksidan (propil gallat, askorbil palmitat), stabilizör (gliserin), tuz, asitlik düzenleyici (malik asit), kıvam arttırıcı (guar gam), emülgatör (yağ asitlerinin mono ve digliseritleri, sodyum stearol -2-laktilat), koruyucu (kalsiyum propiyonat, potasyum sorbat), kabartıcı (sodyum hidrojen karbonat, sodyum asit pirofosfat), maya ekstraktı.

Alerjen Uyarısı
Gluten içerir.

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
UNMAŞ UNLU MAMÜLLER SAN.VE TİC.A.Ş.

Lavaş Tortilla Kategorisindeki Diğer Besinler ve Kalorileri