Tuz, Baharat, Harç

Tuz, Baharat, Harç besin listesi, Tuz, Baharat, Harcın 100 gr besin ortalaması yaklaşık 196 kaloridir (229 adet besin için).

 • Arifoğlu Patates Baharatı Cajun Kaç Kalori Arifoğlu Patates Baharatı Cajun
  87.04 kalori

  Kajun baharatıdır. Ülkemizde giderek yaygın kullanılan ve beğenilen bir baharat karışımıdır.

 • Bağdat Kaya Tuzu Kaç Kalori Bağdat Kaya Tuzu
  0.01 kalori

  Kaya tuzudur. %100 Yerli doğal Kaya Tuzundan üretilmiştir. 

 • Bağdat Saray (Osmanlı) Baharatı Kaç Kalori Bağdat Saray (Osmanlı) Baharatı
  231 kalori

  Karışık baharatlardan oluşmaktadır. Özellikle Osmanlı mutfağında kullanılmış bir karışımdır. Sarımsak, Tuz, Pul Biber, Tatlı Toz Biber, Sumak, İsot biber, Kimyon, Safran içermektedir. Ekşi, tatlı, acı tatların harmanlanmış halidir.

 • Bağdat Sarımsak Granül Kaç Kalori Bağdat Sarımsak Granül
  323 kalori

  Kurutulmuş granül halde sarımsak baharatıdır. Et, balık, tavuk, köfteler, soslar, salatalar, yoğurt ve mezelerde tat verici olarak kullanılır. Hindistan menşeilidir.

 • Bağdat Tütsülenmiş Tatlı Biber Kaç Kalori Bağdat Tütsülenmiş Tatlı Biber
  280 kalori

  <kurutulmuş ve tütsülenmiş, oldukça güzel bir tada sahip tatlı biberdir. Et, tavuk ve balık marinasyonunda, tencere ve patates yemeklerinde, sos ve salatalarda kullanılır.

 • Bağdat Zencefil Kaç Kalori Bağdat Zencefil
  335 kalori

  Kurutulmuş ve öğütülmüş zencefil baharatıdır. Yemeklerinizde veya sıcak içeceklerinizde kullanabilirsiniz. Hindistan menşeili bir üründür. Bağışıklığı güçlendirdiği gibi faydalı bir çok vitamin içermektedir.

 • Dünya Hayat Zencefil Kaç Kalori Dünya Hayat Zencefil
  1 kalori

  Nijeryada üretilmiş bir üründür.

 • Dünya Hayat Çubuk Tarçın Kaç Kalori Dünya Hayat Çubuk Tarçın
  0.01 kalori

  Çubuk tarçın, çeşitli tatlıların hazırlanması sırasında, şerbet ve detoks suyu tatlandırmada kullanılabilen oldukça güzel bir tadı ve kokusu olan bir baharattır. Tarçın metabolizmayı hızlandırarak gün içinde yaktığınız kalori miktarını arttırabilmektedir.

 • Biberiye Kuru Kaç Kalori Biberiye Kuru
  0.1 kalori

  Salvia rosmarinus türü Akdeniz bölgesine özgü, bikenli yapraklı bir çalı türüdür ve biberiye olarak bilinir. Güzel kokulu, yaprak dökmeyen, iğneye benzer ince gümüş rengi yaprakları ve beyaz, pembe, mor veya mavi çiçeklidir.

  Kırmızı et ve ballık yemeklerine tat vermesi için baharat olarak kullanılabilir. Kuru yaprakları demlenerek içilebilir.

  Biberiye çayı, ağrı dindirici ve iltahap giderici olarak kullanılmaktadır.

 • Şekeroğlu Çiğ Köfte Seti Kaç Kalori Şekeroğlu Çiğ Köfte Seti
  202.7 kalori

  Pratik bir şekilde çiğ köfte hazırlayabilirsiniz. İçinde bulunan malzemeler kaliteli ve çiğ

  köfte yapımına uygundur. Et içermez.

  Hazırlanışı: Harcımızı 1,5 su bardağı(300cc)ılık su ile karıştırın.10 dakika dinlendirin,et ve sosları da ilave ederek yoğurun,1 fincan sıvı yağ ilave ederek biraz daha yoğurun. Kıyılmış soğan ve maydanozu da katarak servis yapınız.

 • Sıra Çiğ Köfte Seti Patates Püreli Kaç Kalori Sıra Çiğ Köfte Seti Patates Püreli
  123.8 kalori

  Pratik bir şekilde çiğ köfte hazırlayabilirsiniz. İçinde bulunan malzemeler kaliteli ve çiğ köfte yapımına uygundur. Et içermez.

  Hazırlanışı: Harcımızı 3 su bardağı (500cc) ılık su ile karıştırın. 10 dakika dinlendirin. Sosları da ilave ederek, 5 dakika yoğurun. 1 fincan sıvı yağ ilave ederek biraz daha yoğurun.Kıyılmış soğan ve maydanozu da katarak servis yapınız.

 • Bağdat Himalaya Tuzu Değirmen Kaç Kalori Bağdat Himalaya Tuzu Değirmen
  0.01 kalori

  Yemeklerinize güvenle ekleyebileceğiniz bir üründür. Porsiyona dikkat ederek günlük tuz ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 • Müsan Acı Kırmızı Pul Biber Kaç Kalori Müsan Acı Kırmızı Pul Biber
  363.1 kalori

  Taze acı kırmızı biberlerinden üretilmiştir. Aroma, koku ve acılık olarak tamamen doğal Acı Kırmızı Pul Biberdir, hiçbir katkı maddesi içermez. Fırınlarda kurutularak üretilmiştir.

 • Purelife Himalaya Tuzu Beyaz Granül Sofrada Öğütme Kaç Kalori Purelife Himalaya Tuzu Beyaz Granül Sofrada Öğütme
  0.01 kalori

  Himalaya bölgesinin kristal kaya

  tuzundan elde edilmiştir. Tuz değirmeni ile sofrada öğüterek, yemeklerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Tuz, suda çözünebilen mineraller topluluğudur. Günümüzden 250-300 milyon yıl önce oluşan eski deniz tuzu oluşumlarına Himalaya Tuzu

  denmektedir. Deniz tuzu olması ve çevresel kirlenmeden etkilenmediği için rafine edilmeden kullanılır. Böylece içerdiği mineraller ve iz mineraller yok olmadan sofranıza ulaşır.

 • Bağdat Köfte Baharı Katkısız Doğal Kaç Kalori Bağdat Köfte Baharı Katkısız Doğal
  292 kalori

  Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan, yüzde 100 doğal olarak işlenip satışa sunulan değişik baharatların belirli ölçülerde karıştırılıp öğütülmesinden elde edilen bir

  karışımdır. Ana maddesi kişniş olmakla beraber, karabiber, tatlı kırmızı biber, az miktarda karanfil, defne yaprağı ve kekikten oluşur. Her türlü kıymalı yemekte, özellikle köftelerde ve kebaplarda kullanılır.

 • Zahter Kaç Kalori Zahter
  373 kalori

  Zahter sarp yamaçlarda yetişen bir tür bitkidir, antik çağlardan beri baharat olarak kullanıldığı bilinmektedir. Mayıs ve temmuz ayları arasında toplanabilmektedir. Amanos Dağları eteklerinden tek tek toplanmaktadır. Ayıklanması, yıkanması ve kurutulması dopal ortamda yapılmaktadır. Sonrasında doğranarak, kayatuzu ile beraber zeytinyağı dolu kavanozlara koyulmaktadır.

 • Purelife Himalaya Tuzu Pembe Granül Seramik Değirmen Kaç Kalori Purelife Himalaya Tuzu Pembe Granül Seramik Değirmen
  0.01 kalori

  Purelife Tuz Değirmen, değirmen şeklinde dizayn edilmiş kabı ile Himalaya Tuzu'nu sofralarınıza taşıyor.  Hint yarımadası 300 milyon yıl önce adaydı ve Asya kıtası ile çarpıştı.

  Bu çarpışma sonrası Himalaya dağları oluştu ve orada bulunan deniz kurudu. Kuruyan deniz tuzunu Himalaya dağlarının eteklerine bıraktı. Günümüzde Himalaya tuzunun büyük kısmı Pakistan topraklarındadır.

 • Purelife Himalaya Tuzu Beyaz Granül Seramik Değirmen Kaç Kalori Purelife Himalaya Tuzu Beyaz Granül Seramik Değirmen
  0.01 kalori

  Purelife Tuz Değirmen, değirmen şeklinde dizayn edilmiş kabı ile Himalaya Tuzu'nu sofralarınıza taşıyor.  Hint yarımadası 300 milyon yıl önce adaydı ve Asya kıtası ile çarpıştı. Bu çarpışma sonrası Himalaya dağları oluştu ve orada bulunan deniz kurudu. Kuruyan deniz tuzunu Himalaya dağlarının eteklerine bıraktı. Günümüzde Himalaya tuzu denilen tuz bu tuzdur ve büyük kısmı Pakistan topraklarındadır.