Snickers Yer Fıstıklı Çikolata

Snickers Yer Fıstıklı Çikolata

Snickers Yer Fıstıklı Çikolatanın 100 gramında 481 kalori vardır ve besin değeri olarak: 9 gr protein, 23 gr yağ, 61 gr karbonhidrat içermektedir.

%23 oranında yağ, %52 oranında şeker içermektedir. Yüksek kalorilidir, yer fıstıklı nugga içermektedir, tamamı sütlü çikolata kaplıdır. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir.

Snickers Çeşitleri: Yer Fıstıklı
481.0
kcal
  1. 100 Gram
  2. 1 Adette 240.5 kcal ve 50 gr vardır.
  3. 1 Porsiyonda 120.25 kcal ve 25 gr vardır.
Besin Değeri 100 Gramda Günlük Değer*
Kalori 481 kcal % 23.2
Karbonhidrat 61 g % 19.7
Protein 9 g % 17.2
Yağ 23 g % 35.4
Doymuş Yağ 8 g
Tuz 0.6 g % 10.0
Şeker 52 g % 173.3
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%50) karbonhidrattan alan Snickers Yer Fıstıklı Çikolatayı kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Yer fıstıklı, karamelli ve çikolatalı lezzeti ile büyüleyicidir. Büyük küçük herkes tarafından sevilerek tüketilen Snickers doyurucudur. Hijyenik koşullarda üretilip paketlenmiştir. Çikolata yapılırken, kakao ağacından toplanan çekirdekler kurutulur.

Fırınlanıp kavrulduktan sonra kakao tozu ve yağı olarak ayrıştırılır. Farklı yoğunluktaki çikolataları elde edebilmek için farklı oranlarda kakao kuru maddesi kakao yağı, vanilya, süt tozu, şeker ilavesi yapılır ve son hali verilir. Çikolata, sıcaktan, nemden ve kokulu ortamdan uzak tutulmalıdır.

Buzdolabına konulmamalıdır. Buzdolabına konulmuş çikolata ani sıcaklık değişiminden dolayı homojenliğini kaybeder. Bu durumda kakao yağı üste

çıkar ve çikolata üzerinde beyaz bir tabaka oluşur. Çikolatayı saklamak için en uygun sıcaklık 16-18 derecedir.

Menşei

HOLLANDA

İçindekiler

Sütlü Çikolata (35%) Kaplı Karamel (27%), Kavrulmuş Yer fıstığı (22%) ve Nugalı (%16) Bar İçindekiler: şeker, glikoz şurubu, yer fıstığı, yağsız süttozu, kakao yağı, kakao kitlesi, ayçiçek yağı, laktoz (süt bileşeni), süt yağı, peyniraltı suyu tozu (sütten), palm yağı, tuz, emülgatör (soya lesitini), yumurta beyazı tozu, süt proteini, doğal vanilya aroma vericisi. (İçerebilir: fındık) Sütlü çikolata kakao kuru maddesi en az %25. Domuz yağı içermez.

Alerjen Uyarısı

Yer fıstığı, süt tozu, laktoz (süt bileşeni), süt yağı, peyniraltı suyu tozu (sütten), soya lesitini, yumurta beyazı tozu, süt proteini, fındık.

Saklama Koşulları

Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı

MARS GIDA ÜR.TİC.LTD.ŞTİ.

Benzer Kalori ve Besin Değerleri