Ritter Sport Üzümlü Fındıklı Tablet Çikolata Kaç Kalori, Besin Değerleri

Ritter Sport Üzümlü Fındıklı Tablet Çikolata
Ritter Sport Üzümlü Fındıklı Tablet Çikolatanın 100 gramında 520 kcal kalori, ayrıca 1 Porsiyon yani 25 gram Ritter Sport Üzümlü Fındıklı Tablet Çikolatada 130 kalori bulunmaktadır.

Fındıklı ve kuru üzümlüdür. %28 oranında yağ, %55 oranında şeker içermektedir. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir.

100 Gram 1 Porsiyon (25 g) 1 Paket (100 g) 1 Kare Parça (11 g)
Besin Değeri 100 Gramında % Günlük Değer *
Kalori 520 kcal % 25.1
Karbonhidrat 57 g % 18.4
Protein 7 g % 13.0
Yağ 28 g % 43.1
Doymuş Yağ 15 g
Tuz 0.1 g % 1.7
Şeker 55 g % 183.3
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%49) yağdan alan Ritter Sport Üzümlü Fındıklı Tablet Çikolatayı kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Lezzeti yoğun bir çikolatadır. İçinde bol miktarda bütün fındık ve üzüm bulunan Ritter Sport'un üzerinde, çikolata kaplaması bulunmaktadır. Açılır kapanır paketi sayesinde uzun süre tazeliğini ve lezzetini korur. Çikolata yapılırken, kakao ağacından toplanan çekirdekler kurutulur. Fırınlanıp kavrulduktan sonra kakao tozu ve yağı olarak ayrıştırılır. Farklı yoğunluklardaki çikolataları elde edebilmek için farklı oranlarda kakao kuru maddesi kakao yağı, vanilya, süt tozu, şeker ilavesi yapılır ve son hali verilir.

Çikolata, sıcaktan, nemden ve kokulu ortamdan uzak tutulmalıdır. Buzdolabına konulmamalıdır. Buzdolabına konulmuş çikolata ani sıcaklık değişiminden dolayı homojenliğini kaybeder. Bu durumda kakao yağı üste çıkar ve çikolata üzerinde beyaz bir tabaka oluşur. Çikolatayı saklamak için en uygun sıcaklık 16-18 derecedir.

Menşei
ALMANYA

İçindekiler
İçindekiler: Şeker, üzüm %16, kakao yağı, kakao kitlesi,tam yağlı süt tozu, fındık %7, laktoz(sütten), yağsız süt tozu, süt kaymağı, emülgatör (soya lesitini ).

Alerjen Uyarısı
Eser mikarda yer fıstığı,diğer sert kabuklu meyveler, gluten içeren tahıllar ve yumurta içerebilir. soya lesitin,tam yağlı süt tozu, fındık %7, laktoz(sütten), yağsız süt tozu, süt kaymağı

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
TRANSMED GIDA SAN.VE TİC.A.Ş.

Sütlü Çikolata Kategorisindeki Diğer Besinler ve Kalorileri