Meyve Sebze

Meyve Sebze besin listesi, Meyve Sebzenin 100 gr besin ortalaması yaklaşık 115 kaloridir (359 adet besin için). Meyve sebzeler içerdikleri vitamin ve mineral bakımından oldukça besleyicidir. Başlıca karbonhidrat, protein ve düşük oranlarda yağ içerirler.

 • Iceberg Kaç Kalori Iceberg
  17 kalori

  Iceberg yıkınması bakımındna kolaylık sağlayan bir çeşit maruldur.

 • Kuşkonmaz Kaç Kalori Kuşkonmaz
  39 kalori

  Kuşkonmaz, çok yıllık çiçekli bir bitkidir. Taze filizleri koparılarak tavada veya haşlama olarak pişirilir.

 • Ispanak Kaç Kalori Ispanak
  18 kalori

  Ispanak C vitamini, antioksidanlar ve beta karotenden oldukça zengin bir sebzedir. Bağışıklık sistemi için son derece önemli olan bu içerikleri nedeniyle ıspanağı beslenme listenizden eksik etmemelisiniz. Kış sebzesi olarak mevsiminde tüketilmesi önem taşımakta. Brokoliye benzer şekilde, besin değerini korumak için ıspanağı da mümkün olduğunca az pişirmeye özen göstermek gerekmete.

 • Karadut Kaç Kalori Karadut
  44 kalori

  Özellikle Ege bölgemizde yaz aylarında soğuk karadut suyu olarak tüketilmektedir. Oldukça faydalı bu meyve antioksidan bakımından zengindir. İçeriğinde kalsiyum ve demir miktarı yüksektir. Potasyum miktarı yüksektir. Şeker hastalığına karşı koruyucu özelliği vardır. Anemi yani kansızlık hastalığına karşı tüketilebilecek faydalı bir meyvedir.

 • Pişmiş Alabaş Kaç Kalori Pişmiş Alabaş
  28 kalori

  Lahana ailesinin bir üyesi olan, son yıllarda ülkemizde de sıkça duymaya başladığımız alabaş, namıdiğer alabaş otu, yurtdışında ‘kohlrabi’ diye bilinir. Marketlerde ve manavlarda daha çok klasik turp rengine yakın renklerde satılır.

 • Yosun Kaç Kalori Yosun
  35 kalori

  Yosun, özel üretim yosunlar dünya mutfaklarında kullanılmaktadır. Çin ve Japon mutfaklarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

 • Yıldız Meyvesi Kaç Kalori Yıldız Meyvesi Karambola
  300 kalori

  Yıldız Meyvesi (Karambola), A vitamini açısından oldukça zengin olan, kesildiğinde yıldız şeklini alan bir meyvedir. Tadı portakal ve greyfurtu anımsatır.

 • Yeşil Soğan Kaç Kalori Yeşil Soğan
  28 kalori

  Yeşil soğan, folat, potasyum, demir ve lif açısından zengindir. Kalorisi düşüktür ve antioksidan etkiye sahiptir. Yemeklerde ve salatalarda kullanılır.

 • Yeşil Sivri Biber Kaç Kalori Yeşil Sivri Biber Acı
  28 kalori

  Yeşil sivri biber (acı), A ve C vitamini, folik asit, potasyum ve lif açısından zengindir. Antioksidan etki gösterir. Yemeklerde veya salatalarda kullanılır.

 • Yeşil Karabahar Kaç Kalori Yeşil Karabahar
  23 kalori

  Karnabahar benzeri küçük yeşil tomurcuklardan ve saptan oluşan, besin değeri açısından oldukça zengin bir bitki olan brokoli karnabahar, lahana, Brüksel lahanası gibi turpgiller

 • Yeşil Elma Kaç Kalori Yeşil Elma
  57 kalori

  Yeşil elma,B grubu vitaminleri, C vitamini ve lif açısından iyi bir kaynaktır. Kalorisinin düşük, lif içeriğinin yüksek olması nedeniyle kilo kontrolünün istendiği diyetlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Antioksidan içeriği kanserden koruyucu etki gös

 • Yeşil Domates Kaç Kalori Yeşil Domates
  24 kalori

  Domates, C ve A vitamini, potasyum, mangan minerallerinin iyi bir kaynağıdır. Düşük kalorili ve yüksek lifli olması dolayısıyla kilo kontrolünün istendiği diyetler için iyi bir seçenektir. Antioksidan özelliği ile kanser oluşumuna karşı koruyucudur.

 • Yeşil Dolmalık Biber Kaç Kalori Yeşil Dolmalık Biber
  23 kalori

  Yeşil dolmalık biber, A ve C vitamini, potasyum ve lif açısından zengindir. Antioksidan etkisi vardır. Zeytinyağlı veya etli yemek ve dolmalarda kullanılır.

 • Yer Lahanası Kaç Kalori Yer Lahanası Pişmiş
  28 kalori

  Yer lahanası (pişmiş), C vitamini, folat, potasyum, magnezyum ve lif açısından zengindir. Güçlü bir antioksidandır, pişmiş ya da çiğ olarak tüketilebilir.

 • Yer Elması Kaç Kalori Yer Elması
  73 kalori

  Yer elması, borumsu bir şekle sahip, ince kabuklu, papatyagiller ailesinden ve ayçiçeğigiller cinsinden bir kök sebze. Yer elması demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyum bakımından çok iyi bir besin kaynağı. Ayrıca düşük kalorili, lif bakımından zengin bir sebze ve kan basıncı ile kandaki şeker oranını dengeleyen bir tür karbonhidrat olan inülin maddesini de içeriyor.

 • Yabani Meyve Türleri Kaç Kalori Yabani Meyve Türleri
  39 kalori

  Yabani meyve türleri, C vitamini, mineraller, lif açısından zengindir. Ancak yenilip yenilmediğini bilmediğin meyveleri yememelisin.

 • Yabani İğde Konsantresi Kaç Kalori Yabani İğde Konsantresi
  401 kalori

  Yabani iğde konsantresi, vitamin E, vitamin C,vitamin A, karotenoidler,vitamin B1,viatminB2, folat, K, Ca, Mg, Mn, Cu, Zn, Cr ve Se’dan zengindir.