Meyve

Meyve besin listesi, Meyvenin 100 gr besin ortalaması yaklaşık 159 kaloridir (186 adet besin için). Genellikle tatlı ve sulu olan, bitkilerin tohumlarını yayma amaçlı canlıların yemesi üzerine geliştirdikleri etli ve besleyici tohum keseleridir.

 • Karadut Kaç Kalori Karadut
  44 kalori

  Özellikle Ege bölgemizde yaz aylarında soğuk karadut suyu olarak tüketilmektedir. Oldukça faydalı bu meyve antioksidan bakımından zengindir. İçeriğinde kalsiyum ve demir miktarı yüksektir. Potasyum miktarı yüksektir. Şeker hastalığına karşı koruyucu özelliği vardır. Anemi yani kansızlık hastalığına karşı tüketilebilecek faydalı bir meyvedir.

 • Yıldız Meyvesi Kaç Kalori Yıldız Meyvesi Karambola
  300 kalori

  Yıldız Meyvesi (Karambola), A vitamini açısından oldukça zengin olan, kesildiğinde yıldız şeklini alan bir meyvedir. Tadı portakal ve greyfurtu anımsatır.

 • Yeşil Elma Kaç Kalori Yeşil Elma
  57 kalori

  Yeşil elma,B grubu vitaminleri, C vitamini ve lif açısından iyi bir kaynaktır. Kalorisinin düşük, lif içeriğinin yüksek olması nedeniyle kilo kontrolünün istendiği diyetlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Antioksidan içeriği kanserden koruyucu etki gös

 • Yer Elması Kaç Kalori Yer Elması
  73 kalori

  Yer elması, borumsu bir şekle sahip, ince kabuklu, papatyagiller ailesinden ve ayçiçeğigiller cinsinden bir kök sebze. Yer elması demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyum bakımından çok iyi bir besin kaynağı. Ayrıca düşük kalorili, lif bakımından zengin bir sebze ve kan basıncı ile kandaki şeker oranını dengeleyen bir tür karbonhidrat olan inülin maddesini de içeriyor.

 • Yabani Meyve Türleri Kaç Kalori Yabani Meyve Türleri
  39 kalori

  Yabani meyve türleri, C vitamini, mineraller, lif açısından zengindir. Ancak yenilip yenilmediğini bilmediğin meyveleri yememelisin.

 • Yabani İğde Konsantresi Kaç Kalori Yabani İğde Konsantresi
  401 kalori

  Yabani iğde konsantresi, vitamin E, vitamin C,vitamin A, karotenoidler,vitamin B1,viatminB2, folat, K, Ca, Mg, Mn, Cu, Zn, Cr ve Se’dan zengindir.

 • Dondurulmuş Yaban Mersini Kaç Kalori Dondurulmuş Yaban Mersini
  51 kalori

  Yaban mersini (dondurulmuş), C, E ve A vitaminleri, potasyum,ve lif açısından iyi bir kaynaktır. 1 fincan taze yaban mersini 1 adet meyve yerine tüketilebilir. Kuru yaban mersininin ise 2 yemek kaşığında 1 adet meyvenin kalorisi vardır.

 • Yaban Mersini Kaç Kalori Yaban Mersini Blueberry
  44 kalori

  Yaban mersini, C ve E vitamini, potasyum, demir, folik asit ve lif açısından iyi bir kaynaktır. 1 fincan taze yaban mersini 1 adet meyve yerine tüketilebilir. Kuru yaban mersininin ise 2 yemek kaşığında 1 adet meyvenin kalorisi vardır.

 • Yaban İğdesi Kaç Kalori Yaban İğdesi
  94 kalori

  Yaban iğdesi, İçeriğinde omega 7, E vitamini, betakaroten, antioksidan ve karotenoid gibi güçlü bileşenler vardır.

 • Vişne Kurusu Kaç Kalori Vişne Kurusu
  333 kalori

  Vişne kurusu, C ve A vitamini deposu, iyi bir antioksidan kaynağıdır. Bağırsaklara iyi gelir, kan yapıcı ve kanser önleyici etkisi vardır. 1 porsiyon meyve yerine 10-15 adet veya 1 çorba kaşığı kadar tüketilebilir.

 • Pişmiş Vişne Kaç Kalori Pişmiş Vişne
  60 kalori

  Vişne, C vitamini, folik asit, potasyum ve lif açısından zengindir. Vişnenin tek başına tüketimi yaygın değildir. Genellikle reçel, komposto veya pasta süslemesinde kullanılır.

 • Dondurulmuş Vişne Kaç Kalori Dondurulmuş Vişne
  39 kalori

  Vişne (dondurulmuş), C vitamini, folik asit, potasyum ve lif açısından zengindir. Dondurulmuş gıda alımında veya yapımında gıdaların çözülmemesine, soğuk zincirinin bozulmamasına dikkat edilmelidir.

 • Vişne Kaç Kalori Vişne
  61 kalori

  Vişne, C vitamini, folik asit, potasyum ve lif açısından zengindir. Vişnenin tek başına tüketimi yaygın değildir. Genellikle reçel, komposto veya pasta süslemesinde kullanılır.

 • Üzüm Kaç Kalori Üzüm
  69 kalori

  Üzüm fosfor, magnezyum, kalsiyum içermesinin yanı sıra A, C ve E vitaminleri açısından da zengin bir meyve. Üzümün Latince adı “vitis vinifera”. Asmagiller familyasının Vitis cinsinden, sarılgan bitki ve yaprak döken asması üzerinde küme küme yetişen üzümler, kültürü yapılan en eski meyve türleri arasında yer alıyor. Yaş veya kuru olarak tüketilebiliyor.

 • Turunçgiller Kaç Kalori Turunçgiller
  47 kalori

  Turunçgiller, portakal, mandalina, greyfurt ve limonu içerir. C vitamini açısından oldukça iyi bir kaynaktır. Folik asit ve lif açısından zengindir.

 • Turna Yemişi Kaç Kalori Turna Yemişi Cranberry
  46 kalori

  Turna Yemişi, yüksek oranda lif içerirken, A ve C vitaminleri, kalsiyum, demir, potasyum, kalsiyum gibi vitamin ve mineralleri içerir. Antioksidan içeriği ile bazı kanser türlerine ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisi vardır.

 • Dondurulmuş Tunus Hurması Kaç Kalori Dondurulmuş Tunus Hurması
  284 kalori

  Tunus hurması, folik asit, potasyum, demir, kalsiyum ve lif açısından iyi bir kaynaktır. 2-3 adet tunus hurması 1 adet meyve yerine tüketilebilir.

 • Tropikal Meyve Türleri Kaç Kalori Tropikal Meyve Türleri
  95 kalori

  Tropikal meyve türleri, C vitamini, folik asit, potasyum ve lif açısından zengindir.