Lindt Excellence Mint İntense Çikolata

Lindt Excellence Mint İntense Çikolata

Lindt Excellence Mint İntense Çikolatanın 100 gramında 529 kalori vardır ve besin değeri olarak: 6 gr protein, 32 gr yağ, 51 gr karbonhidrat içermektedir.

Nane aromalı hoş bir çikolatadır. Paketinin açılması le birlikte yayılan enfes kokusu ile sizi cezbedecek. Nanenin lezzeti ile İsviçre'nin kaliteli çikolatasının bir araya gelmesinden oluşur. Hijyenik koşullarda üretilip paketlenmiştir. Nane ve kakao tadının iç içe geçtiği bu çikolata tüm duyularınıza hitap edecek. %32 oranında yağ, %49 oranında şeker içermektedir. Yüksek kalorilidir. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir.

Lindt Çeşitleri: Naneli
529.0
kcal
  1. 100 Gram
  2. 1 Porsiyonda 158.7 kcal ve 30 gr vardır.
  3. 1 Pakette 529 kcal ve 100 gr vardır.
  4. 1 Kare Parçada 52.9 kcal ve 10 gr vardır.
Besin Değeri 100 Gramda Günlük Değer*
Kalori 529 kcal % 25.6
Karbonhidrat 51 g % 16.5
Lif 8 g % 34.6
Protein 6 g % 12.6
Yağ 32 g % 49.2
Doymuş Yağ 19 g
Şeker 49 g % 163.3
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%55) yağdan alan Lindt Excellence Mint İntense Çikolatayı kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Çikolatanızı kuru ve kapalı ortamda saklamanız önerilmektedir. Ani hava

değişimleri çikolatanın homojen yapısını bozabilir. Çikolatalarınızı uzun süre buzdolabında tutmanız halinde üzerinde beyazlık oluştuğunu göreceksiniz. Bu kakao yağının ayrışmasından kaynaklanır. Üstü

beyazlaşmış çikolatalar bozulmuş olarak algılanmamalıdır fakat yine de homojen yapıları kaybolduğu için onlardan alacağınız keyif değişebilmektedir. En ideal saklama sıcaklığı 20'li derecelerdir. Çikolata erimeye 37 derece civarında başlar. Elinize aldığınızda yumuşaması ve bulaşması da bundandır. Çikolata kokuları çok çabuk hapsedebildiği için, mümkün olduğunca kokusuz ortamda saklanması tavsiye edilir.

Menşei

FRANSA

İçindekiler

Şeker ,kakao kitlesi, kakao yağı, süt kaymağı, emülgatör (soya lesitini), doğal aroma verici (nane yağı) (%0.1), aroma verici

Alerjen Uyarısı

Eser miktarda fındık, badem ve diğer kabuklu yemiş içerebilir. süt kaymağı,soya

Saklama Koşulları

Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı

TRANSMED GIDA SAN.VE TİC.A.Ş.

Benzer Kalori ve Besin Değerleri