Lifalif Yulaf Ezmesi Kaç Kalori, Besin Değerleri

Lifalif Yulaf Ezmesi
Lifalif Yulaf Ezmesinin 100 gramında 367 kcal kalori, ayrıca 1 Porsiyon yani 30 gram Lifalif Yulaf Ezmesinde 110 kalori bulunmaktadır.

Yulaf düzenli tüketilmesi durumunda günlük vitamin, mineral ve protein ihtiyacını karşılayan özel bir besindir. Protein açısından %14 değeri ile yüksek, yağ ve şeker açısından minimum özelikler sunar. Sağlığına düşkün bireylerin tercih ettiği bir tahıldır.

1 Porsiyon (30 g) 1 Çay Bardağı (45 g) 1 Paket (500 g) 100 Gram 1 Yemek Kaşığı (12 g)
Besin Değeri 100 Gramında % Günlük Değer *
Kalori 367 kcal % 17.7
Karbonhidrat 56 g % 18.2
Lif 10 g % 41.7
Protein 14 g % 27.8
Yağ 7 g % 11.4
Sodyum 0 g % 0.0
Potasyum 340 mg % 9.7
Demir 4 mg % 22.2
Marka: Eti Özellik: Light
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%64) karbonhidrattan alan Lifalif Yulaf Ezmesini kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Eti lifalif yulaf ezmesi, yüksek lif içeriğine sahiptir. Sindirim sistemini destekleyici özelliğe sahiptir. Tüketileceği zaman miktarına dikkat edilmelidir. 1 porsiyon olarak 3-4 çorba kaşığı kadar tüketilmesi yeterlidir.

Dengeli beslenmenin önemli bir unsuru olan yulaf ezmesi, düzenli tüketildiğinde uzun süre tok kalmanızı sağlar. 30 gr’lık bir porsiyon ürünle bitkisel protein kaynağının %12’ sini tek başına sağlar. İçerisinde bulunan yulaf taneciklerindeki lif özleri, düzenli kulanılması durumunda sindirim sisteminizin sağlıklı çalışmasına da yardımcı olur.

Süt ve yoğurt gibi gıdalarla birlikte tüketildiği gibi fındık ve fıstık ezmesi gibi kahvaltılıklarla da tüketilen Yulaf Ezmesi, doğru ve sağlıklı beslenme konusunda bireylere büyük kolaylık sağlıyor.

Menşei: TÜRKİYE

İçindekiler: Yulaf Ezmesi (Gluten içerir.)

Alerjen Uyarısı: Gluten içerir. Eser miktarda Fındık, Süt Ürünü, Yer Fıstığı ve Yumurta içerebilir.

Saklama Koşuları: Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı: ETİ GIDA SAN.VE TİC.A.Ş.

Benzer Lifalif Yulaf Ezmesi Besinleri ve Kalori Değerleri

Yulaf Kategorisindeki Diğer Besinler ve Kalorileri