Kinder Chocolate Kaç Kalori, Besin Değerleri

Kinder Chocolate
Kinder Chocolatenin 100 gramında 566 kcal kalori, ayrıca 1 Adet yani 12.5 gram Kinder Chocolatede 71 kalori bulunmaktadır.

%35 oranında yağ, %53 oranında şeker içermektedir. Yüksek kalorili bir çikolatadır. %8,7 oranında protein içermektedir. Çocuklar için özel olarak üretilmiş bir çikolatadır. Kinder Chocolate sütlü çikolata (%40) ile sütlü dolguyu bir araya getirir. Sütlü dolgusu ve ideal porsiyonlar halinde ayırılmış her bir paketi 40 yıllık Kinder uzmanlığı ile çocuklara özel olarak sunuluyor.

100 Gram 1 Adet (12.5 g) 1 Porsiyon (25 g)
Besin Değeri 100 Gramında % Günlük Değer *
Kalori 566 kcal % 27.3
Karbonhidrat 54 g % 17.3
Protein 9 g % 17.4
Yağ 35 g % 53.8
Doymuş Yağ 23 g
Tuz 0.3 g % 5.0
Şeker 53 g % 177.7
Marka: Kinder
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%55) yağdan alan Kinder Chocolateyi kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Çocukların tadına bayıldığı Kinder Çikolata sayesinde anneler huzurlu, çocuklar mutlu oluyor. Çikolatanızı kuru ve kapalı ortamda saklamanız önerilmektedir. Ani hava değişimleri çikolatanın homojen yapısını bozabilir. Çikolatalarınızı uzun süre buzdolabında tutmanız halinde üzerinde beyazlık oluştuğunu göreceksiniz. Bu kakao yağının ayrışmasından kaynaklanır. Üstü beyazlaşmış çikolatalar bozulmuş olarak algılanmamalıdır fakat yine de homojen yapıları kaybolduğu için onlardan alacağınız keyif değişebilmektedir. En ideal saklama sıcaklığı 20'li derecelerdir. Çikolata erimeye 37 derece civarında başlar. Elinize aldığınızda yumuşaması ve bulaşması da bundandır. Çikolata kokuları çok çabuk hapsedebildiği için, mümkün olduğunca kokusuz ortamda saklanması tavsiye edilir.

Kullanım Önerileri
Serin ve Kuru yerde saklayınız (TETT yanına yazınız)

Menşei
İTALYA

İçindekiler
Sütlü dolgu (%60) (şeker, yağsız süt tozu, bitkisel yağ (palm), sade yağ (süt ürünü), emülgatör: lesitin (soya), aroma verici (vanilin)), Sütlü çikolata (%40) (şeker, tam yağlı süt tozu, kakao yağı, kakao kitlesi, emülgatör: lesitin (soya), aroma verici (vanilin)). Toplam üründe süt kuru maddesi %33; kakao kuru maddesi %13. Sütlü çikolatada kakao kuru maddesi minimum %25, süt kuru maddesi minimum %14.

Alerjen Uyarısı
Sütlü dolgu (%60) yağsız süt tozu sade yağ (süt ürünü) lesitin (soya) Sütlü çikolata (%40) tam yağlı süt tozu içeriyor.

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
FERRERO TÜRKİYE ÇİKOLATA VE TARIM ÜRÜNLERİ SAN.VE

Benzer Kinder Chocolate Besinleri ve Kalori Değerleri

Sütlü Çikolata Kategorisindeki Diğer Besinler ve Kalorileri