Karabiber Toz

Karabiber Toz

Karabiber Tozun 100 gramında 320 kalori vardır ve besin değeri olarak: 12 gr protein, 17 gr yağ, 57 gr karbonhidrat içermektedir.

Karabiber Toz,

Kökeni Asya’nın güneydoğusuna kadar giden karabiber, sıcak iklimlerde yetişen bir bitkidir. Meyveleri kurutularak elde edilen karabiber toz haline ise öğütülerek getirilir. Neredeyse her yemeğe katılan toz karabiber, tuz ile birlikte tariflerde en sık kulanılan baharat çeşididir.

320.0
kcal
  1. 100 Gram
  2. 1 Porsiyonda 6.4 kcal ve 2 gr vardır.
Besin Değeri 100 Gramda Günlük Değer*
Kalori 320 kcal % 15.5
Karbonhidrat 57 g % 18.4
Protein 12 g % 24.0
Yağ 17 g % 26.2
Doymuş Yağ 3 g
Şeker 10 g % 34.3
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%53) karbonhidrattan alan Karabiber Tozu kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Karabiber, mucizevi aroması ile sofranıza koyduğunuz her yemeğin lezetini eksiksiz olarak tamamlar. Et, ballık ve tavuk menülerinizde ürünleri marine etmek için de kulanabileceğiniz karabiber, tat alma duyularınızı uyarır. 

Menşei: VİETNAM

İçindekiler: Toz Karabiber

Alerjen Uyarısı: Susam, hardal yulaf ve unu, galeta ve mısır unu, kuru kereviz, kayısı, fındık, fıstık, badem, ceviz, kaju, a.fıstığı ile aynı hata paketlendiğinden iz miktarda içerebilir

Saklama Koşuları: Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı: AYFER KAUR OĞULARI MAHMUT KAUR VE MURAT KAUR

Benzer Kalori ve Besin Değerleri