İçecek

İçecek besin listesi, İçeceğin 100 gr besin ortalaması yaklaşık 89 kaloridir (833 adet besin için). İçilmeye elverişli olan, içilebilir her şey içecek sayılabilir, evde yapılmış ayran, taze sıkılmış meyve suları en doğal içecekler arasındadır. Özellikle doğal kaynak suyu ve sodaları içecek olarak tercih etmekte fayda vardır. Yetişkin bir birayin günlük en az 2 litre su tüketmesi gerektiğini aklımızdan çıkarmamalıyız.

 • Nescafé Mocha Köpüklü Kahve Karışımı Kaç Kalori Nescafé Mocha Köpüklü Kahve Karışımı
  295 kalori

  • Önce mis gibi bir kahve kokusu ardından tatlı bir kahve deneyimi için NESCAFÉ Mocha deneyebilirsiniz.• Kaliteli kahvenin incecik öğütülmüş hali çikolata lezzetiyle ve kıvamında köpükle hazırlanır. • Kahve taneciklerinin özenle kavrulması sonucu molalara tat katan lezzettedir.

 • Nescafé Gold Kaç Kalori Nescafé Gold
  1 kalori

  Özenle seçilmiş kahve çekirdekleri, taptaze eşsiz kokusu ve yumuşak içimi ile kahve molalarınız için birebirdir. Tek kullanımlık poşeti ile hazırlanışı oldukça pratiktir. 

 • Nescafé Classic Çözünebilir Kahve Kaç Kalori Nescafé Classic Çözünebilir Kahve
  1 kalori

  Nescafé Classic- %100 Doğal Kahve Kaliteli Robusta çekirdeklerinin harmanı Orta-koyu kavrulmuş kahve çekirdekleri ve yeni geliştirilen filtreleme teknolojimiz sayesinde her fincanda aynı zengin lezzet.

 • Ahmad Tea Special Blend Dökme Çay Kaç Kalori Ahmad Tea Special Blend Dökme Çay
  1 kalori

  30 yılı aşkın bir süredir, Special Blend’i dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ulaştırarak çay severlere benzersiz bir içme deneyimi sunuyoruz. Parlak Seylan, rahatlatıcı Assam ve hoş kokulu bergamot dengesine sahip olan bu güzel karışım her yudumunuzda yenilenmeyi ve canlanmayı garanti eder..

 • Lipton Tek Dem Kaç Kalori Lipton Tek Dem
  1 kalori

  İkili Tek Dem paketini tam ortadaki kesikli yerden ayırın. Tek paket içeriğini ince belli çay bardağına dökün. Üzerine 100 ml taze kaynamış içme suyu ekleyin. Dilediğiniz dem rengine ulaşıncaya kadar karıştırın. Çay yapraklarının bardağın dibine çökmesini bekleyin. (Kupada içmeyi seviyorsanız, her iki paketi de kullanın.)

 • Starbucks Toffee Nut Latte Kahve Karışımı Kaç Kalori Starbucks Toffee Nut Latte Kahve Karışımı
  209.3 kalori

  Kutusu içinde dört adet hazır kahve karışımı vardır. Yılbaşına özel bu tadı hazır kahve paketinde evinize rahatlıkla taşıyabilir sıcak sıcak keyfini çıkarabilirsiniz. Çok sevilen Starbucks Toffee Nut Latteden ilham alınarak, bu yumuşak içimli, sütlü, toffee ve kavrulmuş fındık tatlı içeceği evinizde de hazırlayabilmeniz için üretildi. Yüksek kaliteli kahve çekirdekleri yarım yağlı süt ve lezzetli toffee nut aroması ile harmanlandı ve yumuşak, keyifli köpükle taçlandırıldı.

 • Lipton Tek Dem Earl Grey Kaç Kalori Lipton Tek Dem Earl Grey
  1 kalori

  Hızlı çay hazırlamanın yeni bir yoludur. Bergamotlu siyah çayın demlemesi oldukça kolay. İkili Tek Dem paketini tam ortadaki kesikli yerden ayırın. Tek paket içeriğini ince belli çay bardağına dökün. Üzerine 100 ml taze kaynamış içme suyu ekleyin. Dilediğiniz dem rengine ulaşıncaya kadar karıştırın. Çay yapraklarının bardağın dibine çökmesini bekleyin. (Kupada içmeyi seviyorsanız, her iki paketi de kullanın.)

 • Starbucks Gingerbread Latte Yağsız Sütlü Kaç Kalori Starbucks Gingerbread Latte Yağsız Sütlü
  67.51 kalori

  Yılbaşına özel gingerbread (zencefilli kek) ile lezzetlendirilmiş, yağsız sütle yapılmış bir lattedir. Üzeri kremalıdır. Oldukça lezzetlidir. Porsiyona dikkat edilerek içilebilir.

 • Starbucks Vegan Pumpkin Spice Latte Kremasız Yulaf Sütlü Kaç Kalori Starbucks Vegan Pumpkin Spice Latte Kremasız Yulaf Sütlü
  68.77 kalori

  Oat (yulaf sütü) sütü ile hazırlanmış, baklabaklı, baharatlı ve kremasız lattedir. Vegan beslenmeyi tercih edenler için yulaf sütü ile hazırlanmıştır. Vegan bir ürün olması dolayısıyla kremasız yapılmaktadır. Sonbahar lezzetlerinden balkabağını kahvenizle birleştirebilir, üzerine biraz daha toz tarçın ekleyerek daha hoş bir tat elde edebilirsiniz.

 • Starbucks Vegan Pumpkin Spice Latte Kremasız Coconut Sütlü Kaç Kalori Starbucks Vegan Pumpkin Spice Latte Kremasız Coconut Sütlü
  63.71 kalori

  Coconut (hindiztan cevizi sütü) sütü ile hazırlanmış, baklabaklı, baharatlı ve kremasız lattedir. Vegan beslenmeyi tercih edenler için hindistan cevizi sütü ile hazırlanmıştır. Vegan bir ürün olması dolayısıyla kremasız yapılmaktadır. Sonbahar lezzetlerinden balkabağını kahvenizle birleştirebilir, üzerine biraz daha toz tarçın ekleyerek daha hoş bir tat elde edebilirsiniz.

 • Starbucks Vegan Pumpkin Spice Latte Kremasız Badem Sütlü Kaç Kalori Starbucks Vegan Pumpkin Spice Latte Kremasız Badem Sütlü
  65.4 kalori

  Badem sütü ile hazırlanmış, baklabaklı, baharatlı ve kremasız lattedir. Vegan beslenmeyi tercih edenler için badem sütü ile hazırlanmıştır. Vegan bir ürün olması dolayısıyla kremasız yapılmaktadır. Sonbahar lezzetlerinden balkabağını kahvenizle birleştirebilir, üzerine biraz daha toz tarçın ekleyerek daha hoş bir tat elde edebilirsiniz.

 • Starbucks Vegan Pumpkin Spice Latte Kremasız Soya Sütlü Kaç Kalori Starbucks Vegan Pumpkin Spice Latte Kremasız Soya Sütlü
  75.15 kalori

  Vegan beslenmeyi tercih edenler için soua sütü ile hazırlanmış balkabaklı lattedir. Vegan bir ürün olması dolayısıyla kremasız yapılmaktadır. Sonbahar lezzetlerinden balkabağını kahvenizle birleştirebilirsiniz. Üzerine biraz daha toz tarçın ekleyerek daha hoş bir tat elde edebilirsiniz.

 • Starbucks Pumpkin Spice Latte Kremalı Yağlı Sütlü Kaç Kalori Starbucks Pumpkin Spice Latte Kremalı Yağlı Sütlü
  81.01 kalori

  Yağlı sütlü, balkabaklı, kremalı latte. Sonbahar tatlarından balkabağını kahvenizle birleştirebilirsiniz. Üzeri kremalı starbucsk balkabaklı latteyi tam yağlı süt ile deneyebilirsiniz.

 • Starbucks Pumpkin Spice Latte Kremalı Laktozsuz Sütlü Kaç Kalori Starbucks Pumpkin Spice Latte Kremalı Laktozsuz Sütlü
  75.52 kalori

  Laktozsuz sütlü, balkabaklı, kremalı latte. Sonbahar tatlarından balkabağını kahvenizle birleştirebilirsiniz. Üzeri kremalı starbucsk balkabaklı latteyi laktozsuz süt ile deneyebilirsiniz.

 • Starbucks Pumpkin Spice Latte Kremalı Yarım Yağlı Sütlü Kaç Kalori Starbucks Pumpkin Spice Latte Kremalı Yarım Yağlı Sütlü
  75.52 kalori

  Yarım yağlı sütlü, balkabaklı, kremalı latte. Sonbahar tatlarından balkabağını kahvenizle birleştirebilirsiniz. Üzeri kremalı starbucsk balkabaklı latteyi yarım yağlı süt ile deneyebilirsiniz.

 • Starbucks Pumpkin Spice Latte Kremalı Yağsız Sütlü Kaç Kalori Starbucks Pumpkin Spice Latte Kremalı Yağsız Sütlü
  69.62 kalori

  Yağsız sütlü, balkabaklı, kremalı latte. Sonbahar tatlarından balkabağını kahvenizle birleştirebilirsiniz. Yağsız süt ile yapılan, üzeri kremalı starbucsk balkabaklı latteyi deneyebilirsiniz.

 • Doğuş Mistik Chai Stevyalı Kaç Kalori Doğuş Mistik Chai Stevyalı
  1 kalori

  Tatlandırıcı eklenmiş poşet çaydır. Hindistan'da Chai bitkisinden elde edilmektedir. Evde ya da iş yerinde gün sonuna doğru kendinizi yorgun hissettiğinizde tercih edebilirsiniz. Mistik Chai çayını enfes lezzeti ile canınız sıcak bir şeyler içmek istediğinde ya da soğuk aldığınızda da tercih edebilirsiniz.  

 • Ahmad Tea English Breakfast Dökme Çay Kaç Kalori Ahmad Tea English Breakfast Dökme Çay
  1 kalori

  İngiliz Kahvaltı Çayı, İngiliz Çay Tacındaki mücevherlerden biridir. Bir Türk vatansaşının ortalama yıllık çay tüketim miktarı yaklaşık olarak 3 kg.’dır. Günün her saatinde mutluluk veren, yumuşak içimli bir fincan çay içmek isteyebilirsiniz. Çayı şekersiz içme alışkanlığı edinmek sağlığınızı uzun vadeli korumanıza da yardımcı olacaktır.

Şekersiz içilen çay ve kahvenin kalorisi olmaması yanında zihin açıcı, dikkat toplayıcı özelliği vardır. Yemeklerin yanında kola tüketmek veya akşam sohbetlerinde kurabiye yanında çay içmek gibi davranışlar, içeceklerin lezzeti arttırmasının yanında alışkanlıklarımızdan da kaynaklanmaktadır. İçecekler hayatımızda sandığımızdan daha fazla yer tutmaktadır. Her gıda ölçüsünde tüketildiğinde farklı faydalar sağlayabilmektedir.