Fora Midilli Edremit Çizik Zeytin

Fora Midilli Edremit Çizik Zeytin

Fora Midilli Edremit Çizik Zeytinin 100 gramında 285 kalori vardır ve besin değeri olarak: 3.1 gr protein, 29 gr yağ içermektedir.

Kilogramda 181-230 adet ortalama zeytin tanesi bulunmaktadır (181-230 Ad/Kg). Çizik yeşil zeytindir. Zeytin üzerindeki çizikler “zeytin çizme makinesi” tarafından oluşturulur. Edremit yöresinden toplanan zeytinlerden oluşmaktadır. Yeşil zeytin, henüz tam olgunlaşmamış yeşil zeytinlerin dalından toplanması ile yapılır. Oldukça besleyici doğal bir besindir. Çizik zeytin yapılma aşaları şu şekildedir: henüz siyahlaşmadan toplanan zeytinler, yıkandıktan sonra boylarına göre ayrılır. Çizme makinesinden geçirilerek salamura suyuna atılır. Daha sonra da sofralarımızdaki yerini alır. 

Fora Çeşitleri:
285.0
kcal
  1. 100 Gram
  2. 1 Adette 11.4 kcal ve 4 gr vardır.
  3. 1 Porsiyonda 68.4 kcal ve 24 gr vardır.
Besin Değeri 100 Gramda Günlük Değer*
Kalori 285 kcal % 13.8
Karbonhidrat 1 g % 0.3
Protein 3 g % 6.2
Yağ 29 g % 44.6
Doymuş Yağ 6 g
Tuz 4 g % 61.7
Şeker 0.4 g % 1.3
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%94) yağdan alan Fora Midilli Edremit Çizik Zeytini kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Kullanım Önerileri
Ürünü serin ve kuru bir yerde , açıldıktan soran kendi salamurasında, ağzı kapalı olarak buzdolabında muhafaza ediniz.

Menşei
TÜRKİYE

İçindekiler
Sofralık yeşil zeytin, içme suyu, yemeklik tuz, bitkisel yağ, limon, kapari, baharat karışımı, asitlik düzenleyici ( sitrik asit, laktik asit), , antioksidan (askorbik asit), koruyucu (sodyum benzoat, potayum sorbat), yapı sertleştirici (kalsiyum klorür).

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
ANTGIDA GIDA TAR.TUR.EN.VE DEM.ÇEL.SAN.TİC.A.Ş.

Benzer Kalori ve Besin Değerleri