Dr.Oetker Meyveli Sos Kaç Kalori, Besin Değerleri

Dr.Oetker Meyveli Sos
Dr.Oetker Meyveli Sosun 100 gramında 140 kcal kalori, ayrıca 1 Paket yani 80 gram Dr.Oetker Meyveli Sosta 112 kalori bulunmaktadır.

Çilek ve ahududu lezzetinde toz sos karışımıdır. 2 su bardağı su ile hazırlanmaktadır. Toz karışım 3 yemek kaşığı suyun içinde eritilerek hazırlanır. Sonra 2 su bardağı suya tamamlanarak karışım ocakta yavaşça kaynatılır. Pratik bir üründür. %30 şeker içermektedir. Soğuma işlemi sırasında yavaş yavaş karıştırmak önemlidir.

100 Gram 1 Paket (80 g) 1 Porsiyon (20 g)
Besin Değeri 100 Gramında % Günlük Değer *
Kalori 140 kcal % 6.8
Karbonhidrat 35 g % 11.3
Protein 0.1 g % 0.2
Yağ 0 g % 0.0
Tuz 0.1 g % 1.7
Şeker 31 g % 103.0
Marka: Dr.Oetker Özellik: Frambuazlı Çilekli
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%99) karbonhidrattan alan Dr.Oetker Meyveli Sosu kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Kullanım Önerileri
200 ml (1 su bardağı) suyu bir tencereye boşaltın. Üzerine toz karışımı ilave edin. Devamlı karıştırarak pişirin. Kaynamaya başlayınca ocağı kısın 1 dakika daha kaynatın. Ocaktan alıp kabuki tutmamaısı için arada karıştırarark soğutun ve daha sonra servis için kullanın.

Menşei
TÜRKİYE

İçindekiler
Şeker, modifiye mısır nişastası, asitlik düzenleyici (sitrik asit), frenk üzümü tozu (%1,38), aroma vericiler, nişasta, renklendirici (beta karoten), topaklanmayı önleyici (trikalsiyum fosfat), kıvam arttırıcı (guar gum).

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
DR.OETKER GIDA SAN.VE TİC.A.Ş.

Sos Kategorisindeki Diğer Besinler ve Kalorileri