Dr.Oetker Krem Karamel Kaç Kalori, Besin Değerleri

Dr.Oetker Krem Karamel
Dr.Oetker Krem Karamelin 100 gramında 126 kcal kalori, ayrıca 1 Paket yani 105 gram Dr.Oetker Krem Karamelde 132 kalori bulunmaktadır.

Sütlü ve hafif bir tatlıdır. Hazır toz tatlı karışımıdır, 500 ml süt eklenerek yapılmaktadır. Hazırlanması oldukça kolaydır. Pişirilmesi gerekmektedir. Paketin içinde hazır karamel sosu bulunmaktadır. Hazır karamel sos ile fırınlama işlemine gerek kalmamaktadır.

100 Gram 1 Paket (105 g) 1 Porsiyon (21.75 g)
Besin Değeri 100 Gramında % Günlük Değer *
Kalori 126 kcal % 6.1
Karbonhidrat 21 g % 6.9
Protein 3 g % 5.8
Yağ 3 g % 5.1
Doymuş Yağ 2 g
Tuz 0.2 g % 3.3
Şeker 19 g % 64.0
Marka: Dr.Oetker Özellik: Karamelli
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%67) karbonhidrattan alan Dr.Oetker Krem Karameli kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Hazırlanışı: Karamel sosu su ile çalkalanmış 4 adet krem karamel kabına paylaştırın. Bir tencereye 500 ml. (2,5 su bardağı süt) koyup üzerine toz karışımı boşaltın. Orta ateşte sürekli karıştırarak pişirin. Kaynamaya başlayınca 1 dakika daha ateşte tutun ve kıvam almasını beklemeden ocaktan alın. Pişen krem karameli hazırlanmış kalıplara çok yüksekten olmayacak şekilde sos ile karıştırmadan dökün. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabında 1-2 saat soğutun. Bir bıçak ile kalıpların kenarından hava aldırıp tabağa ters çevirerek servis yapın. 

Öneri: Daha yoğun bir kıvam ve tat isterseniz iyice çırpılmış bir yumurta sarısını hazırlama kısmının 2. aşamasında toz karışım ile beraber süte ilave edebilirsiniz.

Kullanım Önerileri
“Hazırlanışı: 1- Karamel sosu, su ile çalkalanmış 4 adet krem karamel kalıbına paylaştırın. 2- 500 ml (2,5 su bardağı) sütü bir tencereye boşaltın ve üzerine toz karışımı ilave edin. Orta ateşte sürekli karıştırarak pişirin. Kaynamaya başlayınca 1 dakika kaynatın ve kıvam almasını beklemeden ocaktan alın. 3- Krem karameli, hazırlanmış kalıplara çok yüksekten olmayacak şekilde karamel sos ile karıştırmadan dökün. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdobanında 1-2 saat soğutun. Bir bıçak ile kalıpların kenarından hava aldırıp tabağa ters çevirerek servis yapın. “

Menşei
TÜRKİYE

İçindekiler
Şeker, karamel sos (glikoz şurubu, karamelize şeker, glikoz - fruktoz şurubu), mısır nişastası, kıvam arttırıcılar (karagenan ve guar gam), aroma verici, renklendirici (beta karoten).

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
DR.OETKER GIDA SAN.VE TİC.A.Ş.

Toz Tatlı Karışımı Kategorisindeki Diğer Besinler ve Kalorileri