Dr.Oetker Çikolata Sosu Kaç Kalori, Besin Değerleri

Dr.Oetker Çikolata Sosu
Dr.Oetker Çikolata Sosunun 100 gramında 143 kcal kalori, ayrıca 1 Porsiyon yani 32 gram Dr.Oetker Çikolata Sosunda 46 kalori bulunmaktadır.

Tatlılarınızı süslemek ve tatlandırmak için kullanabilirsiniz. 2,5 su bardağı su kullanılarak hazırlanabilir pratik toz karışımdır.

100 Gram 1 Porsiyon (32 g) 1 Paket (128 g)
Besin Değeri 100 Gramında % Günlük Değer *
Kalori 143 kcal % 6.9
Karbonhidrat 23 g % 7.4
Protein 4 g % 8.4
Yağ 4 g % 6.0
Doymuş Yağ 2 g
Tuz 0.1 g % 1.7
Şeker 20 g % 66.0
Marka: Dr.Oetker Özellik: Çikolatalı
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%63) karbonhidrattan alan Dr.Oetker Çikolata Sosuyu kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

muffin, kek ve kreplerinizi renklendirip, tatlandıracak mükemmel bir sostur. İstediğiniz her tatlıyı daha da lezzetlendirip, şıklaştırmak için idealdir. Hazırlanışı oldukça kolaydır. 2.5 su bardağı süt ile hazırladığınız bir paket Dr. Oetker toz sosunuzu kaynayana kadar ocakta karıştırın. Kaynadıktan sonra 2-3 dakika kadar daha bekletin. Ocaktan aldıktan sonra kabuk tutmaması için ara ara karıştırarak soğutun.

Kullanım Önerileri
500 ml ( 2,5 su bardağı) soğuk suyu bir tencereye boşaltın. Üzerine poşetin tamamını ilave edin. Orta ateşte sürekli karıştırarak pişirin. Kaynama başlayınca, ocağı kısın ve tencere kapağını kapatmadan 2-3 dakika süre ile kaynatın. Ocaktan alıp kabuk tutmaması için arada karıştırarak soğutun sonra servis için kullanın.

Menşei
TÜRKİYE

İçindekiler
“Şeker, yağı azaltılmış kakao tozu, modifiye mısır nişastası, nişasta, kıvam arttırıcı (ksantan gam), tuz, bitter çikolata tozu (%0,16), aroma verici.”

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı
DR.OETKER GIDA SAN.VE TİC.A.Ş.

Benzer Dr.Oetker Çikolata Sosu Besinleri ve Kalori Değerleri

Sos Kategorisindeki Diğer Besinler ve Kalorileri