City Farm Organik Dut Pekmezi

City Farm Organik Dut Pekmezi

City Farm Organik Dut Pekmezinin 100 gramında 286 kalori vardır ve besin değeri olarak: 70 gr karbonhidrat içermektedir.

Pekmez, üzüm, incir, keçiboynuzu veya dut gibi meyvelerin ya da şeker pancarı ardıç meyvesi gibi şekere kolay dönüşebilen tarım ürünlerinin ezilerek kaynatılması ile üretilen ve Anadolu'ya özgü tatlı bir şuruptur. İçerdiği mineral ve vitaminler bakımından oldukça besleyicidir. Gelişme çağındaki çocuklar için veya kış günlerinde hem çocuklar hem yetişkinler için bağışıklığı yükseltecek bir besindir. %69 oranında şeker içermesi dolayısıyla günlük porsiyona dikkat edilmelidir. Aç karnına yenmesi kan şekeri düzenini olumsuz yönde etkileyebilir. Kahvaltı sırasında bir çorba kaşığı yenmesi daha dengeli bir beslenme sağlayacaktır.

City Farm Çeşitleri: Organik Dutlu
286.0
kcal
  1. 100 Gram
  2. 1 Porsiyonda 71.5 kcal ve 25 gr vardır.
  3. 1 Yemek Kaşığında 71.5 kcal ve 25 gr vardır.
  4. 1 Küçük Kavanozda 1287 kcal ve 450 gr vardır.
Besin Değeri 100 Gramda Günlük Değer*
Kalori 286 kcal % 13.8
Karbonhidrat 70 g % 22.7
Protein 0.6 g % 1.2
Yağ 0 g % 0.0
Tuz 0.2 g % 3.3
Şeker 69 g % 230.0
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%99) karbonhidrattan alan City Farm Organik Dut Pekmezini kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Pekmezin kıvamı yoğundur ve rengi koyudur. Dut meyvesi, çekirdekli çekirdeksiz, beyaz ve mor olarak çeşitleri olan bir meyvedir. Kurutularak yenilebildiği gibi pekmezi de yapılır. Dut pekmezinin yapıldığı tarih genellikle haziran ayı ortalarına denk gelir.

Menşei

TÜRKİYE

İçindekiler

ORGANİK DUT PEKMEZİ

Saklama Koşulları

Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı

ORYA ORGANİK YAŞAM GIDA TEKSTİL TUR. SAN.VE TİC.A.

Benzer Kalori ve Besin Değerleri