Çikolata

Çikolata besin listesi, Çikolatanın 100 gr besin ortalaması yaklaşık 535 kaloridir (447 adet besin için). Kakao çekirdeğinden ve kakao yağından yapılan enfes bir tatlıdır. Kakao ağacı tropik iklimlede yaşayan bir ağaçtır. Kakao ağacının çekirdekleri hasat edildikten sonra bir süre kurumaya bırakılır. Sonrasında kavrulur ve öğütülür. Saf kakao tozu ve kakao yağı elde edilir. Süt ve şeker ilavesi ile tadına doyamadığımız çeşit çeşit çikolatanın ana malzemesi olur.

 • Patiswiss Limon Fesleğenli Beyaz Çikolata Kaç Kalori Patiswiss Limon Fesleğenli Beyaz Çikolata
  536 kalori

  Nane tadını sevenler için beyaz çikolatalı bir üründür %49 oranında şeker, %34 oranında yağ içermesi dolayısıyla yüksek kalorilidir.

 • Patiswiss Nane Fondanlı Bitter Çikolata Kaç Kalori Patiswiss Nane Fondanlı Bitter Çikolata
  463 kalori

  Bitter çikolata ve nane tadı sevenlerin beğenebileceği bir çükülatadır. Kalori değeri malesef oldukça yüksektir. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir. 100 gramlık paketi 16 kare parçaya bölünmüştür. Her bir parça çikolata 6,25 gram gelmektedir.

 • Ferrero Rocher Haselnuss Original Sütlü Çikolata Kaç Kalori Ferrero Rocher Haselnuss Original Sütlü Çikolata
  601 kalori

  Ferrero Rocher Original Haselnuss 90g, Fındık(%3) ve Fındık krema dolgulu(%38), Sütlü çikolatadır. Yılbaşı kutlamaları için özel olarak üretilmiştir. Alman menşeilidir. %43 oranında yağ %44 oranında şeker içermesinden dolayı oldukça yüksek kalorili bir tatlıdır. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir.

 • Elit Yılbaşı Kakao Fındık Krema Dolgun Çikolata Kaç Kalori Elit Yılbaşı Kakao Fındık Krema Dolgun Çikolata
  559 kalori

  Yılbaşı kutlamaları için özel olarak üretilmiştir. Kakaolu fındık kreması dolguludur. Oldukça lezzetli bir çikolatadır. %36,9 oranında yağ %41 oranında şeker içermesinden dolayı yüksek kalorili bir tatlıdır. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir.

 • Elit Yılbaşı Konseptli Sütlü Şemsiye Çikolata Kaç Kalori Elit Yılbaşı Konseptli Sütlü Şemsiye Çikolata
  520 kalori

  Yılbaşı kutlamaları için özel olarak üretilmiştir. Şemsiye şekilli çikolatalarla yılbaşı ağacınızı süsleyebilirsiniz. %30,9 oranında yağ %45 oranında şeker içermesinden dolayı yüksek kalorili bir tatlıdır. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir.

 • Elit Yılbaşı Advent Calendar Sütlü Çikolatalı Kutu Kaç Kalori Elit Yılbaşı Advent Calendar Sütlü Çikolatalı Kutu
  520 kalori

  Yılbaşı kutlamaları için özel olarak üretilmiştir. %30,9 oranında yağ %45 oranında şeker içermesinden dolayı yüksek kalorili bir tatlıdır. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir.

 • Milka Sütlü ve Beyaz Çikolata Kaç Kalori Milka Sütlü ve Beyaz Çikolata
  530 kalori

  Yılbaşı ağacı desenli eğlenceli bir çikolatadır. Milka kış sütlü beyaz çikolata. Yağ oranı %59, şeker oranı %29’dur, dolayısıyla yüksek kalorili bir çikolatadır. Beyaz ve sütlü çikolata karışımından oluşmuş yılbaşı ağacı desenleri vardır.

 • Nestlé Classic Sütlü Çikolatalı Çıtır Gofret Kaç Kalori Nestlé Classic Sütlü Çikolatalı Çıtır Gofret
  521 kalori

  Yediden yetmişe herkesin yüzünü güldüren dayanılmaz Nestle çikolatası ve ağızda dağılan gofreti bir araya getiriyor. Özellikle minik misafirleriniz geldiğinde ya da çanınız tatlı bir atıştırmalık çektiğinde gönül rahatlığıyla tüketebilir ve sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

 • Patiswiss Çilekli Yoğurtlu Sütlü Tablet Çikolata Kaç Kalori Patiswiss Çilekli Yoğurtlu Sütlü Tablet Çikolata
  2168 kalori

  Çilekli ve yoğurtlu tadıyla sütlü çikolata deneyimi yaşayabilirsiniz. %49 oranında şeker içermektedir. Yerine mevsim meyvesi veya yoğurt tercih edilebilir.

 • Godiva Chocolate Domes Hindistan Cevizi Kaç Kalori Godiva Chocolate Domes Hindistan Cevizi
  534 kalori

  Hindistan cevizli krema dolgulu sütlü çikolatadır. %32 oranında yağ, %42 oranında şeker içermektedir. Paketinde üç adet bulunmaktadır. Sıcak içeceklerin yanında tat katacak bir ikramlık olabilir. Yüksek kalorilidir. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir.

 • Nestle 1927 Bol Sütlü Çikolata Yılbaşı Özel Kaç Kalori Nestle 1927 Bol Sütlü Çikolata Yılbaşı Özel
  544 kalori

  Yılbaşı için özel tasarımlı paketi bulunmaktadır. Bol sütlü çikolatadır. Porsiyona dikkat edilerek çay ve kahve yanında tatlı olarak yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir. Yağ oranı %32, şeker oranı %52’dir. Yüksek kalorili bir çikolatadır.

 • Ritter Sport Bademli Portakallı Bitter Çikolatalı Kaç Kalori Ritter Sport Bademli Portakallı Bitter Çikolatalı
  531 kalori

  Alman çikolatasıdır. Badem ve portakal parçaları içeren bitter çikolatadır. Porsiyona dikkat edilerek çay ve kahve yanında tatlı olarak yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir. Yağ oranı %34, şeker oranı %44’dir. Yüksek kalorili bir çikolatadır.

 • Kinder Surprise Maxi Kaç Kalori Kinder Surprise Maxi
  579 kalori

  Yılbaşına özel 100 gram olarak hazırlanmış kinder yumurtasıdır. Sütlü çikolata ve beyaz çikolata içermektedir. Yağ oranı %36, şeker oranı %54’dir. Belçika çikolatasıdır. Yüksek kalorilidir.. Porsiyona dikkat edilerek yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir.

 • Lindt Excellence Yabanmersinli Bademli Çikolata Kaç Kalori Lindt Excellence Yabanmersinli Bademli Çikolata
  518 kalori

  Yaban mersinli ve bademli sütlü çikolatadır. Porsiyona dikkat edilerek çay ve kahve yanında tatlı olarak yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir. Yağ oranı %29, şeker oranı %53’dir. Yüksek kalorili bir çikolatadır.

 • Lindt Lindor Milk Stick Kakao Kreması Dolgulu Çikolata Kaç Kalori Lindt Lindor Milk Stick Kakao Kreması Dolgulu Çikolata
  606 kalori

  Kakao kreması dolguşu sütlü çikolatadır. Hindistan cevizi yağı ve palm yağı içermektedir. Porsiyona dikkat edilerek çay ve kahve yanında tatlı olarak yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir. Yağ oranı %44, şeker oranı %45’dir. Yüksek kalorili bir çikolatadır.

 • Ritter Sport Dark Whole Hazelnut Kaç Kalori Ritter Sport Dark Whole Hazelnut
  577 kalori

  Alman çikolatasıdır. %25 oranında bütün fındık taneleri içeren, bitter çikolatadır. Lezzeti yoğun bir çikolatadır. Açılır kapanır paketi sayesinde uzun süre tazeliğini ve lezzetini korur. Yağ oranı %41, şeker oranı %37’dir. Yüksek kalorili bir çikolatadır. Yeneceği zaman porsiyona dikkat etmekte fayda olabilir. Yerine bir porsiyon mevsim meyvesi tercih edebilirsiniz.

 • Lindt Üzümlü Fındıklı Çikolata Kaç Kalori Lindt Üzümlü Fındıklı Çikolata
  520 kalori

  %30 oranında yağ, %40 oranında şeker içermektedir. Oldukça yüksek kalorili, üzümlü ve bütün fındıklı sütlü çikolatadır. Porsiyona dikkat edilerek çay ve kahve yanında tatlı olarak yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir. İsviçre’nin meşhur sütlü çikolatasının büyülü lezzetini, üzüm ve fındık ile zenginleştiriyor. Birbirine çok yakışan iki lezzet olan üzüm ve fındığın en güzellerinden seçilip hazırlanan bu çikolata sayesinde çikolata keyfiniz çok daha uzun sürüyor. Akşam kahvesi eşliğinde tüketebileceğiniz, misafirlerinize ikram edebileceğiniz, sevdiklerinizle güvenle paylaşabileceğiniz bu çikolata hem lezzetli hem de seçkin bir üründür. 

 • Godiva Antep Fıstıklı & Karamelli Sütlü Çikolata Kaç Kalori Godiva Antep Fıstıklı & Karamelli Sütlü Çikolata
  526 kalori

  %29 oranında yağ, %45 oranında şeker içermektedir. Oldukça yüksek kalorili, antep fıstıklı ve karamelli sürlü çikolatadır. Porsiyona dikkat edilerek çay ve kahve yanında tatlı olarak yenebilir. Yerine bir porsiyon taze mevsim meyvesi tercih edilebilir. Bir porsiyon meyve, yaklaşık olarak kişinin kendi avuç içi büyüklüğündedir. Ara öğünlerde, gün içinde 3-4 porsiyon meyve yenebilir.

Stresi azaltan ve mutluluk veren bir atıştırmalıktır. Çikolata mineral içermesinin yanında kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko, polifenoller ve bakır da içermektedir. İçerdiği flavonoidler kan basıncını düşürmekte, antioksidan özellik taşımakta, hormon dengesini sağlamaktadır. İçerdiği anitoksidanlar yaşlanmayı, kap-damar hastalıklarını ve kanseri önleyebilmektedir. Hücre yenilenmesini sağlayıcı özelliği vardır. Ayrıca bitter çikolatanın iltihap önleyici özelliği bulunmaktadır. Beyaz veya sütlü çikolata yerine kakao oranı en az %70 olan bitter çikolata tüketilmesi daha faydalı olacaktır. Bitter çikolata daha az oranda şeker içermekte, diğer çikolatalara göre kakao miktarından dolayı daha fazla antioksidan içermektedir.