Bağdat Tavuk Harcı

Bağdat Tavuk Harcı

Bağdat Tavuk Harcının 100 gramında 350 kalori vardır ve besin değeri olarak: 8 gr protein, 1.5 gr yağ, 78 gr karbonhidrat içermektedir.

Tavuğun terbiye edilmesi sırasında kulanılarak yemeğe eşsiz bir baharat aroması verir. Tavuk harcı, tavuk yemeklerine yakışacak baharatların bir arada toplandığı bir karışımdır.

Bağdat Çeşitleri:
350.0
kcal
  1. 100 Gram
  2. 1 Porsiyonda 22.75 kcal ve 6.5 gr vardır.
  3. 1 Pakette 227.5 kcal ve 65 gr vardır.
Besin Değeri 100 Gramda Günlük Değer*
Kalori 350 kcal % 16.9
Karbonhidrat 78 g % 25.2
Protein 8 g % 16.0
Yağ 2 g % 2.3
Doymuş Yağ 0.2 g
Şeker 0.8 g % 2.7
* Yüzdelik(%) günlük değerler, günlük 2075 kalorilik bir yetişkin diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya az olabilir.

Kalorisinin büyük kısmını (%87) karbonhidrattan alan Bağdat Tavuk Harcını kilonuza göre hesaplayarak uygun miktarda tüketebilirsiniz.

Karışımı oluşturan başlıca baharatlar, köri, tatlı toz biber, kişniş, nane ve zencefildir. Tuz, maydanoz, soğan, galeta unu, sarımsak ve mısır nişastası gibi aroma artırıcı yardımcı madeleri de içerisinde bulundurduğu için ayrıca ilave etmenize gerek yoktur.

Bağdat Baharat üretim aşamaları:

Hasat öncesinde; bitkinin aroması en doygun seviyeye gelene dek yetişmesi beklenir. Bağdat Baharat, ürün standartlarına en uygun ham madeyi özenle seçer. Fabrikada ham made işlenirken; aromasını, doğalığını ve tazeliğini koruyacak özel üretim işleme sistemleri kulanılır. Ürünlerin ambalajlanması ileri teknoloji ile el değmeden gerçekleştirilir. Baharat saklama koşuları için en doğru ambalaj belirlenir. Bu sayede ürünler aromasını yitirmeden tazeliğini uzun süre korur. Sofralarınıza taze olarak ulaşır.

Baharat ürünlerini ambalajından açtıktan sonra serin ve kuru yerde muhafaza etmeye özen gösterin. Kapalı olarak ise güneş ışığı ve nemden uzak olarak saklayın.

Kulanım Önerileri: Tavukların üzerine su ile karıştırarak hazırladığınız bağdat tavuk harcını dökünüz.

Fırında,ızgarada veya tavada pişiriniz

Menşei: TÜRKİYE

İçindekiler: Tuz, tatlı toz biber, köri, kişniş, nişasta, sarımsak toz, mısır gevreği, galeta unu, soğan toz, pul biber, karabiber, biberiye, maydanoz, kekik, kimyon, zencefil, zerdeçal.

Alerjen Uyarısı: Gluten içerir. Hardal unu, kereviz, soya, süt ve süt ürünleri, susam ve çam fıstığı içeren ürünlerle aynı hata üretilmiştir.

Saklama Koşuları: Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz

Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı: BAĞDAT PAZ.TİC.LTD.ŞTİ.

Benzer Kalori ve Besin Değerleri